2 dzień szkolenia

Co robiliśmy na drugi dzień? Właściwie sama praktyka. Po początkowym lekkim chaosie, udało się stworzyć grupy, które zajęły się przyjęciem i oprowadzaniem osób niepełnosprawnych intelektualnie. I w tym celu przybyli do nas goście z warsztatu terapii zajęciowej.
Muzealnicy mieli za zadanie odpowiednio powitać i oprowadzić naszych gości po muzeum i wokół muzeum – wykorzystując wiedzę zdobytą na szkoleniu. Na koniec dzieliliśmy się wrażeniami, spostrzeżeniami. Nie zawsze wszystko się udawało, ale to właśnie praktyka wiele nas nauczyła.
Muzealnicy wcielali w życie różne pomysły jak ciekawie przedstawić wystawy osobom niepełnosprawnym intelektualnie – były dźwięki (wyrażanie emocji poprzez tupanie, klaskanie, podnoszenie rąk), zabawy w skojarzenia, taniec, konkursy, fotografie i inne różnego rodzaju aktywności. Na koniec nasi goście mieli za zadanie artystycznie wyrazić to, czego doświadczyli na wystawach. I zrobili to na zajęciach plastycznych – lepili w glinie, rysowali, wycinali. Wyszli bardzo zadowoleni 🙂
???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Na koniec wystąpił Pan Tomasz Wasielewski, sekretarz Związku Rodowego Dzieduszyckich Herbu Sas, który przyjechał do nas, żeby opowiedzieć o barierach technicznych w muzeach. Sam porusza się na wózku, ale jest bardzo aktywną i przedsiębiorczą osobą – oprócz pełnej aktywności zawodowej oraz zaangażowania w projekty na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jest aktywnym propagatorem obecności osób niepełnosprawnych w życiu zawodowym, społecznym i kulturalnym.

???????????????????????????????

więcej zdjęć tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.795229273838132.1073741880.121161711244895&type=1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s